Centrum Rejestracji i Informacji
(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 1 stycznia 2015 r. nasz Szpital realizuje SZYBKĄ TERAPIĘ ONKOLOGICZNĄ w ramach umowy z NFZ. Głównym celem tzw. „pakietu onkologicznego” jest sprawne i szybkie przeprowadzenie pacjenta przez kolejne etapy diagnostyki i leczenia onkologicznego.

Do korzystania z SZYBKIEJ TERAPII ONKOLOGICZNEJ uprawnieni są pacjenci posiadający Kartę Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO). Kartę może wystawić lekarz podstawowej opieki zdrowotnej i lekarz udzielający ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych (przyjmujący w poradni specjalistycznej) w przypadku podejrzenia lub stwierdzenia nowotworu. Natomiast lekarz udzielający świadczeń w ramach programów zdrowotnych i lekarz udzielający świadczeń szpitalnych, aby wystawić kartę musi mieć pewność, co do wystąpienia nowotworu złośliwego. 

Dla wszystkich pacjentów posiadających Kartę DiLO (z rozpoznanym nowotworem złośliwym) Szpital organizuje konsylium, w czasie którego Wielodyscyplinarny Zespół Terapeutyczny przygotowuje indywidualny plan leczenia onkologicznego.

Konsylia odbywają się w budynku Centrum Monitorowania Chorób Nowotworowych (budynek S) trzy razy w tygodniu tj. w poniedziałek od godz.12:00 oraz we wtorek i czwartek od godz.10:00. Wtorkowe konsylium (Breast Cancer Unit) zarezerwowane jest tylko dla pacjentek ze zdiagnozowanym nowotworem złośliwym piersi.

Indywidualny plan leczenia każdego pacjenta koordynowany jest przez Koordynatora.

Koordynatorami ds. leczenia onkologicznego w naszym Szpitalu są:
Aleksandra Kita i Magdalena Janczak                         

Kontakt z koordynatorami w godz. 8.00-15.00                                                                            
Budynek Centrum Monitorowania Chorób Nowotworowych  (budynek S, teren szpitala)              
Tel. 730 711 718    /     68 329 65 97                                                                         
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynator udziela pacjentowi wsparcia informacyjnego i organizacyjnego.
Dlatego można się do niego zgłaszać z wszelkimi problemami dotyczącymi organizacji procesu leczenia, na każdym jego etapie.

Pacjenci naszego Szpitala w ramach SZYBKIEJ TERAPII ONKOLOGICZNEJ mogą też liczyć na wsparcie psychologa i fizjoterapeuty.

Diagnostyka onkologiczna w ramach „pakietu onkologicznego” prowadzona jest w przyszpitalnych poradniach specjalistycznych oraz na oddziałach.

Szpital współpracuje również z sąsiednimi szpitalami. Pacjenci operowani np. w lecznicy
w Nowej Soli, mogą kontynuować leczenie w ramach Szybkiej Terapii Onkologicznej w naszym Szpitalu (w tym celu prosimy o kontakt z Koordynatorem, tel. 68 329 65 97).

Przypominamy także, iż pacjenci mają prawo:
- do wyboru placówki, w której chcą się leczyć;
- do kopii dokumentacji medycznej na swój pisemny wniosek, a w przypadku dokumentacji z leczenia w ramach pakietu onkologicznego, jest ona wydawana bezpłatnie.