Centrum Rejestracji i Informacji
(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

 

 

 

 

 

 

 

 

W naszym szpitalu ponownie można będzie towarzyszyć rodzącej. Ze względu na utrzymujące się nadal zagrożenie epidemiologiczne, spowodowane epidemią Covid 19, wiąże się to z kilkoma zasadami przyjęć pacjentek do porodów rodzinnych.

- Każda rodząca przy przyjęciu jest badana w kierunku zakażenia Covid 19 (wymaz z nosogardła – aparat Genexpert)

- Do czasu otrzymania wyniku ujemnego pacjentka jest izolowana, personel stosuje środki ochrony indywidualnej

- Osoba towarzysząca rodzącej okazuje przy przyjęciu ujemny wynik posiewu w kierunku Covid 19 badany metodą PCR nie starszy niż 5 dni przed porodem, licząc od daty pobrania wymazu. Akceptowane są wyniki z wszystkich atestowanych laboratoriów, istnieje także możliwość wykonania badania komercyjnie w laboratorium naszego szpitala (zasady dostępne na stronie internetowej szpitala).

- Kopię wyniku wymazu osoby towarzyszącej dołącza się do dokumentacji rodzącej.

- Osoba towarzysząca wypełnia przy przyjęciu pacjentki ankietę covidową, którą dołącza się do dokumentacji rodzącej.

- Osoba towarzysząca podczas porodu przebywa wyłącznie przy rodzącej, korzysta z toalety wskazanej przez personel traktu porodowego.

- Osoba towarzysząca podczas pobytu stosuje środki ochrony indywidualnej – maseczka, rękawiczki, fartuch flizelinowy dostarczony przez personel traktu porodowego.

- Osoba towarzysząca jest zobowiązany opuścić salę porodową dwie godziny po porodzie lub natychmiast na polecenie personelu traktu porodowego.

- Osoby przebywające w kwarantannie lub w trakcie izolacji domowej, lub spełniające kryteria podejrzenia o zakażenie Covid 19 (ankieta) nie może uczestniczyć w porodzie.