Centrum Rejestracji i Informacji
(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

 

 

 

 

 

 

 

 

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze informuje, iż w dniu wczorajszym (11.08.2020) w godzinach wieczornych u jednego z lekarzy anestezjologów potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z powyższym natychmiast zebrał się w szpitalu sztab kryzysowy, aby opracować zasady dalszego postępowania.

Po konsultacji m.in. z dr hab. n. med. Anna Manią – konsultantem wojewódzkim ds. chorób zakaźnych, lek. med. Wojciechem Świtałą  - konsultantem wojewódzkim ds. anestezjologii i intensywnej terapii, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej   Dorotą Baranowską oraz zespołem ds. zakażeń szpitalnych ustalono procedury, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom i personelowi oraz zapobiegnięcie dalszemu rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2.

W tym celu postanowiono:

- w trybie pilnym opracować listę personelu, który  ze względu na bezpośredni kontakt z zakażonym w ciągu kilku ostatnich dni będzie musiał poddać się co najmniej 7-dniowej kwarantannie

- wykonać testy wszystkim pacjentom i personelowi medycznemu z tzw. kontaktu

- wstrzymać do odwołania przyjęcia do Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, przyjęcia związane z zabiegami planowymi i pilnymi oraz przyjęcia pacjentów powiązane z koniecznością wykonania znieczulenia z uwagi na mocno ograniczoną kadrę anestezjologiczną (kwarantanna lub oczekiwania na wynik testu)

- przekazać część pacjentów Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii do okolicznych szpitali

- stworzyć „czysty” zespół anestezjologiczny na wypadek konieczności przeprowadzenia pilnych zabiegów

- zawiesić do odwołania działanie Centrum Urazowego

- przeprowadzić czynności dezynfekujące na OAiIT

O sprawie oczywiście powiadomieni zostali: Powiatowa i Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Wydział Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych, Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego oraz Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Z wszystkimi służbami jesteśmy w stałym kontakcie. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.