Centrum Rejestracji i Informacji
(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

 

 

 

 

 

 

 

 

Marta Pilipiec objęła funkcję pielęgniarki oddziałowej na CBO. W naszym szpitalu pracuje od 23 lat.

Marta Pilipiec z naszym szpitalem związana jest od 1997 r., kiedy to skończyła zielonogórskie Liceum Medyczne. Najpierw pracowała na roomingu, po urlopie macierzyńskim na torakochirurgii, a od 12 lat na CBO jako pielęgniarka-instrumentariuszka. Objęcie szefostwa pielęgniarek to jej pierwsze kierownicze stanowisko, które sprawuje w wyniku konkursu wewnętrznego. – Na takich oddziałach, jak blok operacyjny, moim zdaniem, muszą być osoby, które znają panującą tu specyfikę pracy. Jeśli przyszedłby ktoś z zewnątrz, byłby totalnie zagubiony. Poza tym, to dobrze, że stawia się na osoby, które tutaj pracują. To forma docenienia tego, że się kształcimy, rozwijamy i chcemy zrobić coś dobrego – mówi.

Jak podkreśla, na CBO pracuje się inaczej, jak na innych oddziałach. – U nas pacjent jest tylko na czas operacji. Kontakt jest całkiem inny. Do tego praca jest bardzo odpowiedzialna. To jakby pierwsza linia frontu. Są poszkodowani z wypadków, musimy być przygotowani 24 godziny na dobę. Pacjenci są w wieku od noworodków po osoby starsze – zauważa.

Marta Pilipiec ma pod sobą spory zespół, na który składają się 42 pielęgniarki-instrumentariuszki, 24 anestezjologiczne, a także sekretarki medyczne, sanitariusze, technicy radiologiczni i panie salowe. – Jest kim zarządzać – mówi.