Centrum Rejestracji i Informacji
(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

 

 

 

 

 

 

 

 

Szpital Tymczasowy został stworzony dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-COV-2. Mieści się na terenie Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o.o. , w budynku Centrum Zdrowia Matki i Dziecka (CZMiD). W strukturze Oddziału Szpitala Tymczasowego wydzielono trzy części:
1. IZBĘ PRZYJĘĆ - Punkt Przyjęć Pacjentów z COVID-19 - na którą trafiają pacjenci w pierwszej kolejności w celu wstępnej diagnostyki i potwierdzenia konieczności przyjęcia do szpitala.
2. PODODDZIAŁ OBSERWACYJNO-ZAKAŹNY dla pacjentów z COVID-19 - na którym znajdują się pacjenci w stanie stabilnym potrzebujący jednak stałego nadzoru medycznego i leczenia.
3. PODODDZIAŁ ANESTEZJOLOGII I INTENSYWNEJ TERAPII dla pacjentów z COVID-19 - pacjenci w stanie ciężkim, którzy wymagają intensywnej terapii i leczenia za pomocą respiratorów lub intensywnej tlenoterapii.

 

INFORMACJE DLA PLACÓWEK MEDYCZNYCH

Zasady przyjęcia i pobytu pacjentów w Szpitalu Tymczasowym:

1. Przyjmowani będą wyłącznie pacjenci z potwierdzonym zakażeniem Sars Cov-2 posiadający skierowanie do szpitala.

2. Przyjmowani będą pacjenci wymagający wspomagania oddechowego także z wielochorobowością, pod warunkiem ustalonego rozpoznania i wdrożonego leczenia (Szpital Tymczasowy nie ma możliwości pełnej diagnostyki schorzeń towarzyszących oraz zaopatrzenia specjalistycznego zabiegowego).

3. Szpital Tymczasowy nie posiada SOR i nie przyjmuje pacjentów z podejrzeniem Covid- 19 oraz wymagających diagnostyki innych schorzeń.

4. Nie będą przyjmowani pacjenci, których stan pozwala na leczenie w analogicznych oddziałach covidowych w pobliżu miejsca zamieszkania!!!

5. Szpital Tymczasowy nie przyjmuje pacjentów:

a. z aktywną, niekontrolowaną, przewlekłą chorobą psychiczną i psychozą.

b. w stanie upojenia alkoholowego, nadużycia substancji odurzających, zatrucia innymi substancjami,

c. z zaawansowanymi zespołami otępiennymi,

d. z współistniejącymi chorobami zakaźnymi i patogenami alarmowymi,

e. z nabytymi i wrodzonymi zespołami obniżonej odporności.

Jeśli chcecie Państwo kierować pacjentów do naszej jednostki, prosimy najpierw o kontakt telefoniczny pod numerem 883112023.

 

INFORMACJE DLA RODZIN PACJENTÓW

W trosce o bezpieczeństwo Państwa i naszych pacjentów w Szpitalu Tymczasowym, możliwość kontaktu z bliskimi będzie ograniczona. Dozwolone jest posiadanie przez pacjenta telefonu komórkowego, w celu zapewnienia stałego kontaktu z bliskimi.

Informujemy, że ze względu na duże obciążenie pracą, nie będą odbierane połączenia telefoniczne od rodzin pacjentów. Aby umożliwić kontakt rodziny z personelem medycznym, postanowiliśmy wprowadzić zasadę polegająca na tym, że wyznaczony lekarz będzie łączył się telefonicznie z rodziną pacjenta w określonych godzinach, na numer podany przez pacjenta w chwili przyjęcia. Dopuszczamy także kontakt z wyznaczoną jedną osobą z rodziny, jeżeli jej numer i dane zostaną podane mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) wraz z danymi umożliwiającymi jego jednoznaczną identyfikację (imię, nazwisko, adres zamieszkania lub miejsce urodzenia, PESEL).

Każdego dnia w godzinach 15:00-17:00 w obecności psychologa, będą Państwo mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z lekarzem na temat stanu zdrowia pacjenta, w wyznaczonym miejscu, oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Apelujemy jednak o rozważne korzystanie z tej możliwości, ze względu na obecny stan epidemiologiczny. Prosimy o ograniczenie liczby osób biorących udział w spotkaniu do minimum.

Przedmioty osobiste Państwa bliskich będą przechowywane w bezpiecznym miejscu. Na Państwa prośbę będzie możliwość ich odbioru (przypominamy jednak, że przedmioty te mogą być źródłem dalszego zakażenia).

Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to czas wyjątkowo trudny i niepewny dla pacjentów oraz ich bliskich. Nie pozostajemy na to obojętni - do Państwa dyspozycji wyznaczyliśmy zespół psychologów, do których będziecie Państwo mogli zadzwonić, podzielić się swoimi obawami i uzyskać pomoc (tel. 883112380).

Możecie Państwo na nas liczyć.

 

Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wsparcie finansowe. Zapewniamy, że przesłane przez Państwa pieniądze są wykorzystywane na zakup najpotrzebniejszych artykułów pomocnych w walce z epidemią. Podajemy dane dotyczące przelewów: Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o.o., ul. Zyty 26, 65-046 Zielona Góra, rachunek bankowy: 55 1500 1810 1218 1004 2711 0000
W tytule przelewu prosimy o adnotację: darowizna na zakupy związane z koronawirusem. Uwaga! Darowizny przekazane od 1 stycznia 2020 r. do 30 września 2020 r. na przeciwdziałanie COVID-19 mogą być odliczane przez podatników CIT i PIT. Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ

Od października 2018 r. trwa budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. W Zielonej Górze powstanie nowoczesny pediatryczny szpital kliniczny, w którym najmłodsi pacjenci otoczeni zostaną fachową opieką medyczną. Budowa Centrum ma się zakończyć wiosną 2021 r. Przewiduje się, że pierwsi pacjenci zostaną przyjęci pod koniec 2021 roku. Koszt inwestycji to 112 mln zł.

Czytaj więcej...