Centrum Rejestracji i Informacji
(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

 

 

 

 

 

 

 

 

Szpital Tymczasowy został stworzony dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-COV-2. Mieści się na terenie Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o.o. , w budynku Centrum Zdrowia Matki i Dziecka (CZMiD). W strukturze Oddziału Szpitala Tymczasowego wydzielono trzy części:
1. IZBĘ PRZYJĘĆ - Punkt Przyjęć Pacjentów z COVID-19 - na którą trafiają pacjenci w pierwszej kolejności w celu wstępnej diagnostyki i potwierdzenia konieczności przyjęcia do szpitala.
2. PODODDZIAŁ OBSERWACYJNO-ZAKAŹNY dla pacjentów z COVID-19 - na którym znajdują się pacjenci w stanie stabilnym potrzebujący jednak stałego nadzoru medycznego i leczenia.
3. PODODDZIAŁ ANESTEZJOLOGII I INTENSYWNEJ TERAPII dla pacjentów z COVID-19 - pacjenci w stanie ciężkim, którzy wymagają intensywnej terapii i leczenia za pomocą respiratorów lub intensywnej tlenoterapii.

 

INFORMACJE DLA PLACÓWEK MEDYCZNYCH

Zasady przyjęcia i pobytu pacjentów w Szpitalu Tymczasowym:

1. Przyjmowani będą wyłącznie pacjenci z potwierdzonym zakażeniem Sars Cov-2 posiadający skierowanie do szpitala.

2. Przyjmowani będą pacjenci wymagający wspomagania oddechowego także z wielochorobowością, pod warunkiem ustalonego rozpoznania i wdrożonego leczenia (Szpital Tymczasowy nie ma możliwości pełnej diagnostyki schorzeń towarzyszących oraz zaopatrzenia specjalistycznego zabiegowego).

3. Szpital Tymczasowy nie posiada SOR i nie przyjmuje pacjentów z podejrzeniem Covid- 19 oraz wymagających diagnostyki innych schorzeń.

4. Nie będą przyjmowani pacjenci, których stan pozwala na leczenie w analogicznych oddziałach covidowych w pobliżu miejsca zamieszkania!!!

5. Szpital Tymczasowy nie przyjmuje pacjentów:

a. z aktywną, niekontrolowaną, przewlekłą chorobą psychiczną i psychozą.

b. w stanie upojenia alkoholowego, nadużycia substancji odurzających, zatrucia innymi substancjami,

c. z zaawansowanymi zespołami otępiennymi,

d. z współistniejącymi chorobami zakaźnymi i patogenami alarmowymi,

e. z nabytymi i wrodzonymi zespołami obniżonej odporności.

Jeśli chcecie Państwo kierować pacjentów do naszej jednostki, prosimy najpierw o kontakt telefoniczny pod numerem 883112023.

 

INFORMACJE DLA RODZIN PACJENTÓW

W trosce o bezpieczeństwo Państwa i naszych pacjentów w Szpitalu Tymczasowym, możliwość kontaktu z bliskimi będzie ograniczona. Dozwolone jest posiadanie przez pacjenta telefonu komórkowego, w celu zapewnienia stałego kontaktu z bliskimi.

Informujemy, że ze względu na duże obciążenie pracą, nie będą odbierane połączenia telefoniczne od rodzin pacjentów. Aby umożliwić kontakt rodziny z personelem medycznym, postanowiliśmy wprowadzić zasadę polegająca na tym, że wyznaczony lekarz będzie łączył się telefonicznie z rodziną pacjenta w określonych godzinach, na numer podany przez pacjenta w chwili przyjęcia. Dopuszczamy także kontakt z wyznaczoną jedną osobą z rodziny, jeżeli jej numer i dane zostaną podane mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) wraz z danymi umożliwiającymi jego jednoznaczną identyfikację (imię, nazwisko, adres zamieszkania lub miejsce urodzenia, PESEL).

Każdego dnia w godzinach 15:00-17:00 w obecności psychologa, będą Państwo mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z lekarzem na temat stanu zdrowia pacjenta, w wyznaczonym miejscu, oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Apelujemy jednak o rozważne korzystanie z tej możliwości, ze względu na obecny stan epidemiologiczny. Prosimy o ograniczenie liczby osób biorących udział w spotkaniu do minimum.

Przedmioty osobiste Państwa bliskich będą przechowywane w bezpiecznym miejscu. Na Państwa prośbę będzie możliwość ich odbioru (przypominamy jednak, że przedmioty te mogą być źródłem dalszego zakażenia).

Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to czas wyjątkowo trudny i niepewny dla pacjentów oraz ich bliskich. Nie pozostajemy na to obojętni - do Państwa dyspozycji wyznaczyliśmy zespół psychologów, do których będziecie Państwo mogli zadzwonić, podzielić się swoimi obawami i uzyskać pomoc (tel. 883112380).

Możecie Państwo na nas liczyć.