Centrum Rejestracji i Informacji
(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki pomocy księcia Franza Friedricha, prawnuka ostatniego cesarza Niemiec Wilhelma II, wczoraj do naszego Szpitala trafiło 41 elektrycznych łóżek szpitalnych podarowanych przez Komandorię Zakonu Joannitów w Szwajcarii.

Franz Friedrich Prinz von Preussen urodził się w dawnym Grünbergu i mieszkał krótko w Zaborze. Nasz region to jego rodzinne strony, do których  żywi ogromny sentyment. Dlatego bardzo chętnie odwiedza Lubuskie - nie tylko prywatnie, ale również podczas ważnych wydarzeń regionalnych. W ostatnich latach promował lubuskie zamki, pałace i dwory podczas ubiegłorocznego Przystanku Woodstock, pełnił też role gościa honorowego  podczas Święta Województwa Lubuskiego. Ciekawostką jest fakt, iż urodził się… właśnie w naszym szpitalu!

Prezes Marek Działoszyński serdecznie podziękował za pomoc materialną, nie ukrywając, iż liczy na dalsze wparcie ze strony wyjątkowego gościa.

Przekazane łóżka trafiły w dniu wczorajszym na Kliniczne Oddziały:

- Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w ilości – 14 łóżek

- Onkologii w ilości – 15 łóżek

- Chirurgii Naczyniowej – 3 łóżka

- Wewnętrzny - 7 łóżek

- Położniczo – Ginekologiczny – 1

- do Stacji Dializ - 1 łóżko.

Zdjęcia z konferencji prasowej na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, z udziałem:   księcia Franza Friedricha, marszałek województwa Elżbiety Anny Polak, Prezesa Zarządu dra Marka Działoszyńskiego oraz  kierownika oddziału dra n. med. Jędrzeja Bandurskiego.