Centrum Rejestracji i Informacji
(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

 

 

 

 

 

 

 

 

Mająca zielonogórskie korzenie, ale globalny zasięg, firma expondo już trzeci raz na przestrzeni roku pomogła naszej placówce. Dział eksploatacji zasilony został pokaźną liczbą elektronarzędzi, które pomogą rozwiązywać problemy techniczne. A tych w codziennym życiu szpitala - zwłaszcza tak dużego, jak nasz -  niestety nie brakuje. Tylko od początku tego roku tzw. drobnych prac zleconych konserwatorom, czyli właśnie wymagających użycia elektronarzędzi, było ok. 8 tysięcy!

Na pokładzie ciężarówki firmy expondo, we wtorek 26 listopada przyjechały do nas m.in. wiertarki, szlifierki, pilarki, wkrętarki, elektryczne nożyce do blachy, klucze i gwintownice – w sumie kilkadziesiąt pozycji sprzętu, w dużej mierze produkowanego dla marek własnych firmy expondo. To sprzęt, który w bardzo wyraźny sposób wspomoże prace działu eksploatacji.

- Celem naszej firmy jest prowadzenie nie tylko działalności biznesowej, ale również tej o charakterze społecznym. Ponieważ związaliśmy się  regionem lubuskim, a główną siedzibę firmy mamy w Zielonej Górze, postanowiliśmy regularnie pomagać zielonogórskiemu szpitalowi. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wesprzeć lecznicę, tym razem przekazując narzędzia wskazane przez dział zajmujący się  w szpitalu naprawami i remontami. Ogrom pracy, jaką muszą w ciągu roku wykonać jego pracownicy wymaga, aby dysponowali niezawodnym, dobrej jakości sprzętem. Satysfakcjonujące dla nas jest również to, iż większa część z przekazanych narzędzi to nasze produkty – powiedział Piotr Galant – Business Development Director

Zadowolenia ze współpracy z expondo nie krył dr Marek Działoszyński, Prezes szpitala. - Firma expondo to nasz bardzo życzliwy donator. Już kilka razy pomogła nam w takich obszarach, które w funkcjonowaniu szpitala są bardzo ważne. Nasz darczyńca wsłuchuje się po prostu w nasze rzeczywiste problemy i sukcesywnie pomaga je rozwiązać.  Grono osób w szpitalu, które są wdzięczne firmie stopniowo rośnie. Dzięki tym narzędziom pracownicy działu eksploatacji będą mogli lepiej wykonywać swą pracę , ważną zarówno dla pacjentów, jak i personelu – powiedział Marek Działoszyński.  

- To dla nas bardzo duże usprawnienie, ze względu na stary już park maszynowy, który jest w naszym posiadaniu. Te narzędzia umożliwią wykonywanie wielu drobnych prac, których jest w codziennej pracy szpitala bardzo dużo. A bez odpowiednich narzędzi nie jesteśmy w stanie pracować. Oprócz wiertarek, czy szlifierek jest tu na przykład zamrażarka do rur, dzięki której możemy naprawiać instalacje centralnego ogrzewania bez spuszczania wody z całego obiektu – cieszy się Paweł Niedźwiedzki, kierownik działu eksploatacji naszego szpitala.

To już trzecie wsparcie szpitala ze strony expondo. Pod koniec 2018 r. do Zakładu Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej trafiły stoły terapeutyczne, a także modele anatomiczne kręgosłupa, stawów oraz skóry. Już wtedy firma zapowiedziała dalsze wspieranie szpitala i w kwietniu 2019 r. otrzymaliśmy darowiznę w postaci najwyższej klasy narzędzi chirurgicznych na potrzeby Centralnego Bloku Operacyjnego.

Grupa expondo z siedzibami w Berlinie i w Zielonej Górze jest renomowanym producentem oraz internetowym sprzedawcą sprzętu dla profesjonalistów z różnych sektorów gospodarki. Asortyment firmy to ponad 3000 produktów, dostarczanych na 28 rynków w Europie, pod 16 własnymi markami. Expondo jest właścicielem flagowej marki Royal Catering, przeznaczonej dla gastronomii, zaopatruje takie branże jak: przemysł, budownictwo i warsztaty. Od momentu powstania w 2007 roku, firma stale się rozwija, zatrudniając obecnie ponad 300 pracowników w trzech krajach: w Polsce, Niemczech i w Chinach. Wieloletnie doświadczenie producenckie pozwala firmie na utrzymanie najwyższych standardów jakości i konkurencyjnych cen.