Centrum Rejestracji i Informacji
(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

Uprzejmie przypominamy, iż nasz Szpital nie świadczy usług w ramach tzw. nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. A to oznacza, że lekarze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego nie zastępują lekarzy rodzinnych w weekendy i dni świąteczne! W tym okresie pacjenci powinni zgłaszać się do tzw. ambulatorium.

Adresy najbliższych ambulatoriów:

Zielona Góra, ul. Chrobrego 2, siedziba pogotowia ratunkowego, tel. 68 320 20 49;

Nowa Sól, ul. Chałubińskiego 1, szpital, tel. 68 388 21 00;

Sulechów, ul. Zwycięstwa 1, szpital, tel. 68 385 29 38;

Świebodzin, ul. Młyńska 6, szpital, tel. 68 456 40 01;

Żagań, ul. Żelazna 1A, szpital, tel. 68 477 12 02;

Żary, ul. Domańskiego 2, szpital, tel. 68 470 78 68

 

Z pomocy lekarzy i pielęgniarek pracujących w ambulatorium, pacjenci korzystają bezpłatnie i bez skierowania, w przypadku:

• nagłego zachorowania,

• nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów bezpośredniego zagrożenia życia lub istotnego uszczerbku zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy,

• gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni lekarza rodzinnego może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Upraszczając, z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej finansowanej przez NFZ korzystamy zawsze wtedy, gdy nasz lekarz rodzinny nie pracuje (święta, weekendy, dni robocze od godz. 18.00 do 8.00).

Co ważne - w przypadku nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej nie obowiązuje rejonizacja

 

 

PAMIĘTAJ!

Szpitalny Oddział Ratunkowy został stworzony po to, by udzielać pomocy osobom znajdującym się w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia. To tutaj trafiają m.in. osoby po wypadkach, z urazami, czy z zatruciami.

Dlatego ze świadczeń SOR nie należy korzystać w celu uzyskania:

• recepty na stosowane przewlekle leki,

• porad lekarskich, konsultacji specjalistycznych i badań dodatkowych, poza niezbędnymi w danym momencie,

• zwolnienia lekarskiego, wniosku do ZUS, skierowania do sanatorium oraz innych zaświadczeń i druków medycznych niezwiązanych z aktualnym zachorowaniem.